Програма


НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ

ПРЕАМБУЛА. МІЖ СТІНОЮ І ПРІРВОЮ

Україна стоїть на шляху між Стіною егоїстичної злодійської бюрократії та Прірвою суспільно-економічного хаосу. Цей шлях з кожним кроком стає все вужчим. Невдовзі він зникне зовсім. Час, який був відведений для компромісів та нерішучість, вичерпався. Ми повинні зруйнувати Стіну та відійти від краю Прірви.

Ми, діти Матері України, патріоти та однодумці, з’єднали свої зусилля для вирішення цього завдання.

Ми віримо в принципи. Народ, що не має принципів, не має майбутнього. Політики, які не мають принципів, не гідні народу, що їх обирає.

Ми прагнемо не тієї справедливості, яка написана на папері, а тієї, котра дозволить українцям не боятись людини у формі. Для нас питання меж влади – це питання недоторканості порогу, за яким починається житло звичайної людини. Мій дім – моя фортеця. Право власності – священне й непорушне.

Ми знаємо, що суверенітет держави починає свій відлік від суверенітету особистості, родини, квартири, громади, кварталу, села, міста.

Ми прийшли не на порожнє місце. Ми поважаємо тих, хто будував і творив до нас. Проте ми не хочемо спадку злодіїв й не бажаємо належати до традиції невдах. Безупинне «весілля в Малинівці» повинне залишитись в історії.

Ми шукаємо сенс та поважаємо духовні скарби Вічної України у поєднанні з практичним розрахунком будівництва сильної держави.

Ми не віримо, що ті політики, які привели Україну до Прірви, здатні відвести її від тієї межі, за якою нас чекають руїна, безнадія та жебрацтво.

Ми не віримо в те, що розділ України на «своїх» та «чужих», «правильних» і «неправильних» приведе до очищення. Очищення прийде через відкритість. Все таємне повинне стати явним. Ніхто не повинен ховати свої гріхи і провини за грифами «секретно» та термінами давнини.

Ми не віримо в силу диктатури, не чекаємо казкового Месії-Рятівника, відкидаємо імперський культ насилля й не сподіваємось на альтруїзм закордонних благодійників.

Ми сподіваємось на українську молодь та віримо в неї. Українська молодь повинна отримати все те, що мають їх європейські однолітки. В першу чергу – свободу обирати долю та освіту, роботу та доступне житло. Нехай молодь сама обирає форми та стилі свого майбутнього.

Ми не знаємо систем управління, які б зробили життя людей щасливішим та заможнішим, ніж у демократичних країнах.

Ми розуміємо свободу не лише як свободу вибору, але й як найвищий закон людського життя.

Ми хочемо бачити Україну країною вільних людей у вільному світі. Ми готові навчатись свободі в існуючих демократій, але ми пам’ятаємо про власний спадок свободи і права, про «Руську правду» наших древніх князів, про самоврядування Запорізької Січі, Конституцію Пилипа Орлика та філософію духовного визволення Григорія Сковороди.

Ми хочемо, щоб громадяни України відчували свою самодостатність у кожній справі та незалежність у кожній ситуації. Лише реалізована людина здатна перетворити свободу у добробут.

Ми проти "блату", як основи побутової корупції – найбільш небезпечної та важкої для подолання.

Ми проти боргового рабства, до якого змушують звичайних людей за допомогою невиправдано високих кредитних відсотків.

Ми хочемо зупинити свавілля каральних органів.

Ми не хочемо нескінченно шукати «нові цінності». Нам підозрілі створені в кабінетах, у відриві від реального життя, ідеології. Наша найбільша цінність – громадяни України, з їх радощами та бідами, з їхнім священним правом на достойне життя. Всі інші цінності, теорії та практики повинні бути безумовно підкорені гармонії та волі народу України.

ПРОГРАМНА ПЛАТФОРМА

НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ:

ПРОТИ КОРУПЦІЇ ТА БЕЗЗАКОННЯ, ЗА ДІЮЧУ

ДЕМОКРАТІЮ І БЕЗПЕКУ ГРОМАДЯН

Ми створили НАЦІОНАЛЬНУ ДЕМОКРАТИЧНУ ПАРТІЮ УКРАЇНИ задля об'єднання на платформі свободи, демократії, поваги суверенних прав людини і національної соборності в широкому і відкритому її розумінні.

Наша партія виступає проти корупції. Ми вважаємо систему корупції головним злом України. Ми готові повести всіх громадян України, не залежно від етнічного походження, матеріального стану, релігійних переконань, освіти та віку, на штурм Стіни бюрократії. Ми виступаємо проти насилля, однак визнаємо за народом право на протест, у разі, коли влада є корумпованою знизу доверху, не спроможна іти на діалог і не поважає основні права людини.

Громадянське суспільство повинно формуватися знизу. Його неможливо насадити указами та постановами. Ми підтримуємо активну громадську позицію. Однак активіст — не професія. Тільки майстерність громадянина в його професії може стати надійним фундаментом громадянської активності.

Ми за парламентсько-президентську республіку. Кожний крок найманих менеджерів (президента та міністрів) – повинен контролюватись народними обранцями. Влада не повинна бути клубом для мажорів. Влада повинна бути прозорою та підзвітною.

Представницька демократія повинна органічно і повсюдно доповнюватися прямою демократією, основаною на технічних досягненнях сучасності. Плебісцити і всенародні референдуми повинні стати повсякденністю політичного життя.

Ми бажаємо відділити бізнес від влади.

Влада повинна створювати рівні умови для всіх видів бізнесу, а не перетворюватися в годівницю для обраних. Використання влади у вигляді засобів конкретних переваг та побудови корупційних “схем” є неприпустимим і ми будемо рішуче боротися з даним негативним явищем.

Ми реально дивимося на економіку України та розуміємо, що її реформи повинні враховувати всі ті особливості, що склалися історично.

Ми припускаємо, що локомотивами економіки повинні стати будівельна, транспортна, інформаційна, машинобудівна, металургійна та аграрна галузі.

Досвід, набутий вітчизняними творцями ракет та космічних апаратів, сучасних літаків та танків не повинен перетворитися в сумні згадки. Українські заводи не повинні перетворюватися в руїни. Індустріальний потенціал ХХ століття може перетворитись на стартовий майданчик великих проектів України ХХІ століття.

Країні потрібна Велика реформа, що приведе нас до економіки майбутнього. В Україні необхідно створити не просто конкурентне середовище, а умови для інвестиційного буму. Для цього необхідно:

1)   Кардинально переформатувати корпус судів, знищити систему корпоративної корупції в судах;

2)     Звести до мінімуму та впорядкувати перевірки підприємств;

3)     Спростити регуляторну політику;

4)     Запровадити адресну підтримку проектам некомерційної сфери;

5)     Реформувати податкову інспекцію;

6)     Інвестування в “локомотивні” галузі зробити основою державної політики. Визначати ефективність чиновників кількістю залучених ними інвестицій.

Наступ на тіньову економіку не можна вести виключно силовими методами. Такий наступ повинен стати одним з елементів Великої реформи.

Місцеве самоуправління має дієво доповнювати владну вертикаль. Поточне політичне життя України повинно зосередитись в сільських та міських громадах, там, де вирішуються повсякденні проблеми громадян України. Однак місцеве самоуправління не повинно підміняти собою державну вертикаль влади там, де вирішуються стратегічні питання управління, фінансування та безпеки.

Ми впевнені, що Україна повинна мати справжню професійну армію та справжні спецслужби, а не їх жалюгідну імітацію. Ми за ті силові структури, які захищають Україну від зовнішньої загрози, а не воюють з власним народом. Народ не повинен боятися людей в погонах.

Офіцерський корпус повинен мати достойне грошове утримання та повну громадську підтримку. Підготовка військових професіоналів повинна проводитись як в спеціалізованих учбових закладах, так і в навчальних центрах.

Міліція повинна стати поліцією європейського зразку. Діяльність правоохоронних органів повинна проходити в режимі відкритості. З організованою злочинністю повинні боротися спеціалізовані структури, які при необхідності співпрацюють з Інтерполом.

Ми бачимо нові небезпеки для України. Вони виходять з стрімкого  руйнування комунального господарства українських міст та від банківського сектору, що намагається перетворити громадян України на боргових рабів. Ми вважаємо, що народне господарство має бути мобілізоване на модернізацію країни. Житлове будівництво має розвиватися за участю держави, для цього необхідно створити спеціальні програми, як для населення так і для забудовників.

Етнічна політика держави повинна будуватися на європейських принципах. Національна гордість за свою країну повинна об'єднати громадянську націю, в якій знайдуть своє місце всі народи та етноси. Цивілізований та ментальний розкол країни на Схід та Захід має бути оперативно “заморожений”, а в майбутньому — переможений. Ми бачимо, що в даному розколі прихована загроза нашому майбутньому. Ми приймаємо даний виклик, готові діяти обережно та мудро.

Громадяни забезпечені на рівні, який передбачений європейським правом. Ніхто не повинен бути обмеженим у побутовій та культурній сферах за мовною ознакою. Окрема роль має бути відведена російській мові, як мові міжнаціонального спілкування на пострадянському просторі.

Ми вітаємо слова «Я патріот України!» будь-якою мовою.

Захищена старість – ознака соціального здоров’я суспільства. Ми впевнені: якщо молоді люди бачать збіднілих старих людей, вони починають думати про еміграцію. Без заможних пенсіонерів Україна не має майбутнього.

Держава повинна захищати сільського товаровиробника на рівні світового ринку. Усі регулятивні обмеження в аграрній сфері повинні бути вмотивованими турботою про виробника та про землю, як про національний спадок та предмет народної праці.

В освіті потрібно відмовитись від непродуманих та принизливих для вчителів експериментів. Україна має власну шкільну та університетську традиції, які не вступають у суперечку з демократичними освітніми тенденціями сучасного світу. В країні має встановитись «культ вчителя». Університети повинні отримати права самоврядування за європейськими взірцями.

Засоби масової інформації не повинні перебувати в ролі рупорів олігархів. Народ України має право на достойне відношення до себе з боку виробників інформаційного, розважального та рекламного продукту. Одночасно, держава не повинна диктувати своїх правил журналістам та творчим працівникам. Цензура неприпустима.

Ми віримо у майбутній розквіт української культури, в таланти українських митців. В культурі народів України накопичено величезний потенціал. Світ готовий визнати наших письменників, художників, музикантів. Справа за побудовою сучасної яскравої вітрини для презентації наших культурних досягнень. Й тут не потрібно очікувати на благословення чиновників.

Ми виступаємо за співробітництво зі всіма церковними конфесіями та іншими мирними релігійними течіями, за всебічне використання їх духовного та морального потенціалу. Релігійні лідери України володіють величезним ресурсом авторитетності й він повинен працювати на країну. Свобода совісті повинна стати наріжним каменем духовності.

Ми переконані, що без твердої духовної основи всі реформи та модернізації перетворяться на «вавилонську вежу» політиканства.

В гендерній політиці ми схиляємось до пошуку гнучкого компромісу поміж традиціями українського народу та сучасними уявленнями про між статеві відносини, сім’ю та гендерний статус.

Зовнішня політика, за нашим переконанням, повинна будуватись виключно на прагматичній основі. Україна повинна стати надійним союзником провідних демократичним держав, твердо протистояти тероризму та виступати проти сепаратистських рухів.

Наше місце – в Європейській сім’ї народів. Ми повинні розділити і радість і горе з європейцями, які є людьми однієї з нами культури. Тільки в складі Великої Європи ми зможемо знайти собі достойну роль у глобальному світі. Також ми прагнемо дружніх стосунків з усіма країнами світу.